Türkçe
Takip Et
Rehber
13-01-2022
0

Razer Gold Nedir? Razer Gold Nasıl Kullanılır?

Razer şirketi tarafından geliştirilmiş bir sanal cüzdan olan Razer Gold, milyonlarca oyuncunun alışveriş yaptığı ve yapmaya devam ettiği bir sistemdir. Bu sanal kredi platformu aracılığıyla oyuncular, sistemi kullanarak para harcadıkça ürün kazanma şansına sahip oluyor. Uluslararası bir sanal cüzdan olarak ifade edilen sistemin para birimi ise Gold ve Silver olarak oluşturulmuş durumdadır. Bu sistemden alışveriş yapabilmek için öncelikle resmî site üzerinden bir üyelik oluşturulması gerekiyor. Sisteme giriş yapan oyuncular, oyun mağazalarından item veya eşya alabilir ve karakterlerin gelişmesi için ek özelliklere sahip olabilirler.

Razer Gold Nedir? Razer Gold Nasıl Kullanılır?

Razer Gold Nedir? Razer Gold Nasıl Kullanılır?

Razer Gold Nedir? Razer Gold Nasıl Kullanılır?

Birçok oyuncu oyun ortamımda ilerlemek için Razer Gold sistemini kullanılmaktadır. Sistemin kullanıcısının artmasıyla birlikte adı da aynı oranda duyulmaya başladı ve bu tanınmışlık, “Razer Gold nedir?” sorusunu akıllara getirdi.

 

Razer Gold Nedir?

Razer şirketi tarafından geliştirilmiş bir sanal cüzdan olan Razer Gold, milyonlarca oyuncunun alışveriş yaptığı ve yapmaya devam ettiği bir sistemdir.

Bu sanal kredi platformu aracılığıyla oyuncular, sistemi kullanarak para harcadıkça ürün kazanma şansına sahip oluyor. Uluslararası bir sanal cüzdan olarak ifade edilen sistemin para birimi ise Gold ve Silver olarak oluşturulmuş durumdadır.

Bu sistemden alışveriş yapabilmek için öncelikle resmî site üzerinden bir üyelik oluşturulması gerekiyor. Sisteme giriş yapan oyuncular, oyun mağazalarından item veya eşya alabilir ve karakterlerin gelişmesi için ek özelliklere sahip olabilirler.

 

 Razer Gold Pin Nasıl Yüklenir?

1. gold.razer.com adresi üzerinden Razer Gold sitesine erişim sağlayarak üye girişi gerçekleştirin.

2. Ekranın sol üst bölümündeki “GOLD” yazılı alana tıklayın ve açılan sayfada “Reload Now” sekmesini açın.

3. Karşınıza çıkan sayfada ödeme seçenekleri arasında bulunan “Razer PIN” i tercih edin.

4. Ekranın alt kısmında açılan “Enter your voucher code” yazılı kısma elinizde bulunan Razer Gold PIN kodunuzu girin.

İşlemler tamamlandığında PUBG başta olmak üzere birçok oyunun mağazasında kullanabileceğiniz Razer Gold bakiyeniz yüklenmiş olacak. Sırada ise “Razer Gold Pin Nasıl Kullanılır?” sorusunun cevabı var.

 

Razer Gold Pin Nasıl Kullanılır?

“Midasbuy” üzerinden giriş sağlayıp karşınıza çıkan ekrandaki ilgili alana örneğin ; PUBG oyun ID’nizi girin ve enter komutuna tıklayın.

Ödeme yöntemi olarak Razer Gold Pin seçeneğini kullanarak, satın aldığınız seri no ve pin kodu bilgilerini ilgili alanlara girin ve “Next” tuşuna tıklayın. Bakiyeniz kullanıma hazır hale gelecektir. Böylelikle Razer Gold Pubg alışveriş bakiyenizi istediğiniz üründe kullanabilirsiniz.

Razer Gold Pin PUBG haricinde de pek çok oyun ve uygulamalarda kullanılmaktadır. Peki, “Razer Gold e-pin hangi oyunlarda geçerli?” sorusunun cevabı nedir?

 

 Razer Gold E-Pin Nerelerde Geçerli?

Razer Gold, dünya üzerinde birçok oyun ve sanal platformlarca kullanılan, oyuncuların sanal kredi aracılığıyla alışveriş yaptıkları bir sistemdir. Razer Gold PIN kullanarak yüzlerce oyun içeriğinin yanında Google play uygulaması, Steam Cüzdan kodu sistemi ve iTunes kredisi gibi ürünleri de satın alabilirsiniz.

Razer Gold Pin'lerinizi League of Legends oyunu, Metin2 oyunu, Zula oyunu gibi popüler free to play tarzındaki oyunlar, Mobile Legends oyunu, PUBG Mobile oyunu, Game of Thrones oyunu ve Brawl Stars oyunu tarzında mobil oyunlar, Bigo Live uygulaması, Azar uygulaması benzeri sosyal uygulamalar için de kullanabilirsiniz.

Oyun içi öğelere sahip olabilmek ve özel içeriklerin kilitlerini açabilmek için bu ödeme yöntemini kullanan binlerce oyun ve eğlence uygulaması mevcuttur.

 

Razer Gold Kart Avantajları Nelerdir?

 

Razer Gold kart kullanımın başlıca avantajlarından biri, Razer markasının sunmuş olduğu Razer Silver sistemidir. Razer Silver para birimi sistemi, Razer Gold sistemiyle bitlikte ek bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar Razer Gold aracılığıyla bir satın alım gerçekleştirdiğinde, hesapları üzerinden yapılan alışverişe bağlı olarak Razer Silver elde ediyorlar. Bu Razer Silver’ler ile pek çok marka ekipmanlar, aksesuarlar ve tekstil ürünlerine ulaşabiliyorlar. Bunun dışında daha pek çok alanda Silver coinler kullanılabiliyor.

Bildirimi Düzenle

Bildirim Seçeneği